STALKO OBECNIE

STALKO OBECNIE

Obecnie STALKO to firma z ugruntowaną, stabilną pozycją na rynku, stawiającą na nieustanny rozwój. W ostatnim czasie w firmie przeprowadzono wiele kluczowych decyzji począwszy od zmiany w pionie zarządzającym, kończąc na poszczególnych działach produkcyjnych. Usprawniono wiele procesów, nie rezygnując przy tym ze swojego priorytetowego podejścia do jakości.

Potwierdzeniem wysokich kwalifikacji STALKO było przyznanie w 2021 roku, przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu broni, amunicji i wyrobów o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Lata 2005-2020

Lata 2005-2020

W 2020 roku firma przekształca się w spółkę z o.o. sp.k., która to mając do dyspozycji obszar 50 000 m2 z kompleksem hal o powierzchni 12 000 m2 , wyposażonych w nowoczesne maszyny i urządzenia, posiada potencjał do dalszego rozwoju. W zmodernizowanej przestrzeni biurowej, nasza wykwalifikowana kadra zarządzająca, wdraża nowe pomysły inspirowane potrzebami rynku oraz wymaganiami Klientów, z odwagą wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom. Ważną zmianą przeprowadzoną pod koniec 2019 roku była decyzja o scentralizowaniu produkcji i przeniesieniu całego parku maszynowego do jednej lokalizacji, co jeszcze bardziej podniosło moce produkcyjne firmy oraz usprawniło działania logistyczne. W tym czasie wybudowano również na terenie zakładu, magazyn wysokiego składowania mogący pomieścić ponad 3 tysiące palet. Zgodnie z przyświecającymi nam od lat zasadami, oferujemy naszym Klientom produkty i usługi najwyższej jakości. Fakt ten potwierdzają liczne certyfikaty na zgodność z wymaganiami takich norm jak: ISO 9001:2015, PN-EN ISO 3834, czy PN-EN 1090. Ponadto certyfikat WSK (Wewnętrzny System Kontroli), umożliwiają nam obrót towarami o znaczeniu strategicznym. Korzystając z nowoczesnych technologii z powodzeniem rozwijamy produkcję własną różnych modeli przyczep samochodowych, czy urządzeń grzewczych. Realizujemy projekty maszyn oraz linii technologicznych dla przemysłu rolniczego i sadowniczego takie jak: linie do rozładunku, sortowania i pakowania produktów, systemy automatycznej paletyzacji i magazynowania. Jednocześnie jesteśmy otwarci na Klientów z każdej branży oferując spawanie i obróbkę materiałów od stali po aluminium, czy tworzywa sztuczne.

Lata 2000-2005

Lata 2000-2005

Od 2000 firma konsekwentnie umacniała swoją pozycję na rynku lokalnym jednocześnie nawiązując współpracę z klientami z rynków zachodnich między innymi: Niemcy, Francja, Luksemburg – głównie przemysł kolejowy. Wprowadzono certyfikację ISO 9001:2000. W latach 2003-2004 nasze przedsiębiorstwo trafiło do czołówki firm regionu na rynku, oferując szeroki wachlarz usług, przy użyciu pierwszej w polsce, nowoczesnej wycinarki laserowej do cięcia blach marki TRUMPF, o stole roboczym 6000×2000 mm i pierwszej w regionie radomskim prasy krawędziowej sterowanej numerycznie o długości roboczej przekraczającej 6 metrów. Jednocześnie w tym czasie powstało w firmie nowoczesne centrum obróbki skrawaniem, oparte o sterowane numerycznie tokarki i frezarki renomowanych firm.

Lata 1990-2000

Lata 1990-2000

Ciężka praca, zakup terenu w okolicach Radomia i budowa hali produkcyjnej o powierzchni 300 m 2 , oraz rozszerzenie profilu działalności o produkcję i montaż konstrukcji stalowych w latach 90-tych znacznie przyspieszyły rozwój firmy. Podjęcie się budowy kilku potężnych, stalowych hal produkcyjnych dla klientów z naszego regionu, (min. z przemysłu meblarskiego), a także podjęcie współpracy ze znaczącymi klientami z rodzimego rynku, wymusiło dalsze inwestycje w park maszynowy i kolejną przeprowadzkę do obecnej siedziby w Radomiu w roku 1997. W tamtym czasie, pod koniec lat dziewięćdziesiątych nastąpił dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, a także inwestycje w nowoczesne technologie, co poskutkowało znacznym wzrostem zatrudnienia.

Lata 80-te

Lata 80-te

Początki działalności STALKO sięgają wczesnych lat 80-tych i są ściśle związane z regionem radomskim. W tym czasie rodzinna firma założona przez Zbigniewa Ziomka, mieszcząca się na powierzchni zaledwie 50 m2, zaczyna świadczyć usługi ślusarskie dla mieszkańców Radomia. Ze względu na duże zaangażowanie w pracę, priorytetowe podejście do jakości i rzetelne wykonywania świadczonych usług